Pravidlá blackjacku

Hľadáte jednoduchý spôsob, ako sa naučiť hrať blackjack? Ak je Vaša odpoveď "áno", nepochybne by ste si mali prečítať našu jednoduchú príručku pravidiel "Ako hrať blackjack". Obsahuje všetky základné pokyny, ktoré potrebujete vedieť, aby ste mohli hať blackjack ako profesionál.

Na úvod Vás oboznámime s pravidlami hry. Dobrou správou je, že ak viete, ako sa hrá blackjack v kasínach, hrať hru online nebude pre Vás žiadny problém.

Blackjack je hra, ktorú hráte priamo proti krupiérovi. Cieľom je mať na ruke lepšie karty pri ich porovnaní. Pravidlá sa môžu líšiť v závislosti od typu hry, čo je dôvod, prečo sa pri učení hrať blackjack môže vyžadovať trochu trpezlivosti.

Vďaka vzniku internetových herní čoraz viac ľudí hrá blackjack v pohodlí svojho domova. Internetové platformy sú prístupné nielen 24 hodín denne, ale umožňujú hrať aj prostredníctvom mobilných aplikácií.

Ak viete, ako hrať blackjack, znamená to, že ho môžete hrať kdekoľvek na Slovensku alebo po celom svete.

Čo potrebujete vedieť o pravidlách Blackjack

Blackjack je kartová hra, ktorá sa hrá s jedným alebo viacerými štandardnými balíčkami. Väčšina kasín trvá na používaní viacerých balíčkov, hoci neexistujú žiadne štandardné pravidlá, ktoré by to vyžadovali.

Hlavný cieľ zostáva rovnaký - získať celkovú hodnotu kariet vyššiu ako má krupiér, nepresahujúcu 21

Podrobnú tabuľku pravidiel blackjack nájdete v sekcii "Stratégia"; tu kvôli jednoduchosti ukážeme tabuľku, ktorá vám poskytne viac informácií o hodnotách kariet:

  • 2 až 9 - si zachovávajú svoju hodnotu
  • 10, J, Q, K — hodnota karty je 10.
  • A - eso môže mať dvojitú hodnotu - môže to byť 1 alebo 11. Pohľad na jednoduché pravidlá blackjacku potvrdzuje, že hodnotu môžete zvoliť tak ako vám vyhovuje

Pravidlá stávok pri blackjack sa v jednotlivých kasínach líšia, preto by ste sa mali informovať o minimálnych a maximálnych výškach stávok. Podľa pravidiel blackjacku by ste mali umiestniť stávku skôr, ako krupiér začne rozdávať karty.

Krupiér rozdá každému hráčovi aj sebe dve karty. Najlepší variant je keď máte „prirodzený“ alebo okamžitý blackjack. Znamená to že máte eso(A) a kartu s hodnotou 10. To vám dáva celkom 21 a, ak krupiér nemá tiež prirodzený blackjack, vyhrali ste kolo.

Pravidlá blackjacku určujú, že krupiér by mal hráčom ukázať iba jednu z kariet. Druhú odhalí až vtedy, keď sa na konci karty porovnávajú.

Pozrite sa, aké karty máte v ruke. Teraz máte tieto možnosti:

  • Hit – vypýtajte si ďalšiu kartu
  • Stand - nepožiadajte o ďalšie karty. Urobte to, ak ste spokojní s celkovou hodnotou
  • Split - ak máte v ruke pár, môžete rozdeliť karty a vytvoriť dve samostatné ruky.

Keď prestanete brať karty je čas ich ukázať. Vy aj krupiér ukážete karty. Vyhráva ten, u koho je hodnota kariet bližšia k 21.

Čo znamenajú v Blackjacku výrazy tvrdý a mäkký?

Podľa oficiálnych pravidiel, ťažká ruka neobsahuje eso. Toto Vám sťažuje hru, a cesta k výhre bude zložitejšia.

Mäkká ruka obsahuje eso a ďalšiu kartu. V tomto prípade máte viac možností, pretože sa môžete rozhodnúť pre jednu z dvoch hodnôt esa (1 alebo 11).

Tipy, ako vyhrať v Blackjack

Hľadáte nejaké tipy ako vyhrať v Blackjack? Prvý zo základných tipov Blackjack je rozdelenie. Vždy rozdeľte ruku ak máte dve osmičky alebo dve esá. Experti naznačujú, že by ste nemali rozdeliť ruku, ak máte páry 10, J, Q alebo K.

Rozhodujúca vec pri tvorbe stratégií výhry v online blackjack, sú dve karty, ktoré dostanete na začiatku. Ak máte 11 alebo menej, neváhajte si zobrať ďalšie karty, pretože nemôžete prekročiť 21. Môžete tiež riskovať, ak máte medzi 12 až 16, najmä ak má krupiér aspoň 7.

Dá sa stále vyhrávať v Blackjack?

Žiadny expert Vám neporadí, ako vyhrávať v Blackjack zakaždým. Ak však využijete naše tipy, môžete zvýšiť svoje šance.

popup

Dostávajte impozantný bonus z bezpečného online kasína

€150