Stratégia hry blackjack

To, že poznáte základné pravidlá Blackjack, vám v tejto hre nezaručí veľké výhry. To, čo potrebujete, aby ste zvýšili svoje šance na výhru, je náš sprievodca stratégiou blackjack.

Koľko balíčkov kariet používa kasíno na Blackjack?

Záleží na kasíne, ale túto hru môžete hrať s ľubovoľným počtom balíčkov od 1 do 8. Väčšina herných platforiem ponúka blackjack s použitím niekoľkých balíčkov kariet, pretože vtedy je pre hráčov zložitejšie počítať karty. Počítanie je pokroková stratégia blackjacku a my sa na ňu zameriame neskôr.

Stratégia Blackjack s použitím jedného balíčka kariet

Najprv sa pozrieme na najzákladnejšie stratégie. Pamätajte si, že by ste mali používať túto tabuľku hitov blackjacku, ak hráte 52-ma kartami.

Stratégia Blackjack s použitím jedného balíčka kariet

Keď vám krupiér dá prvé dve karty, bude to jedna z kombinácií uvedených v tabuľke. Navrhované voľby vo vyššie uvedenom grafe sú založené na matematickej štatistike.

Vyššie uvedená tabuľka vám povie, kedy by ste si nemali pýtať ďalšiu kartu pri hraní blackjack s len 52 kartami, ako aj kedy zdvojnásobiť alebo rozdeliť ruku.

Možno sa Vám vidí zložité, zapamätať si túto tabuľku, ale ak hráte online, vždy si môžete otvoriť ďalšiu záložku prehliadača alebo túto tabuľku vytlačiť.

Graf stratégie Blackjack s dvoma balíčkami kariet

Graf stratégie Blackjack s dvoma balíčkami kariet

Šance sa menia, ak budete hrať blackjack s 2 balíčkami kariet. Časť vašej stratégie bude identická ako pri hre len s jedným balíčkom. V blackjacku s 2 balíčkami kariet by ste mali tiež rozdeliť esá a osmičky, a zastaviť sa na 17 alebo viac. Môžete použiť tento jednoduchý strategický graf a využiť možnosť zdvojnásobenia v uvedených situáciách.

Blackjack grafy pre iné možnosti hry

Pre blackjack neexistuje žiadna dokonalá stratégia, ale zmena šancí v závislosti od počtu balíčkov vám môže pomôcť vyhrať. Pri hraní so štyrmi, šiestimi alebo ôsmimi balíčkami nemusíte robiť žiadne úpravy. Blackjack stratégie pri hre so 4mi balíčkami platia aj v prípade, ak používate dvakrát toľko kariet.

Graf však má dve rôzne možnosti, ktoré by sa mali zvážiť pri použití stratégie blackjack so 4, 6 alebo 8 balíčkami. To, čo budete používať, závisí od postupu krupiéra.

Aké sú moje šance na Blackjack Switch?

Ak ste fanúšikom variantu Switch, je tu ťahák aj pre vás. Pozrite sa na:

Aké sú moje šance na Blackjack Switch?

Ako vidíte, existuje mnoho situácií, keď sa oplatí požiadať o ďalšiu kartu.

Čo je to počítanie kariet Blackjack?

Počítanie je jednoduchá stratégia, ktorá vyžaduje veľa praxe a úsilia aby mohla byť efektívne uplatnená. Tento systém nie je nič viac ako spôsob, ako sledovať, koľko vysokých a nízkych kariet ostáva v hre. Vďaka týmto informáciám môžete zvýšiť svoje šance na výhru.

Krok 1. Každá karta musí mať špecifickú hodnotu. Počítadlá často používajú systém, v ktorom označujú karty od 2 do 6 hodnotou „+1“, od 7 do 9 s hodnotou "0" a od 10 do A s hodnotou "-1".

Krok 2. Pridáte a odpočítate každú kartu, ktorá bola rozdaná. Číslo, ktoré ste momentálne napočítali, znamená „bežiaci počet“.

Krok 3. Pri hre s viacerými balíčkami budete musieť odhadnúť „skutočný počet“. Vnímajte počet vysokých a nízkych kariet, ktoré potenciálne môžu byť rozdané, a nájdite správny okamih na stávku.

Jednoduchá matematika hľadania „skutočného počtu“ je rozdeliť „bežiaci počet“ počtom zvyšných balíčkov.

Teraz sledujte svoj „skutočný“ a „bežiaci“ počet v každom bode. Ak sú tieto počty pozitívne, mali by ste pokračovať v stávkach.

popup

Dostávajte impozantný bonus z bezpečného online kasína

€150